Hledáš brigádu v Plzni? Máme pro tebe nabídky!

Brigády Plzeň

Aktuální brigády Plzeň

Plzeň, město piva a historie, nabízí i spoustu příležitostí pro brigádníky. Ať už jsi student hledající přivýdělek nebo jen někdo, kdo si chce vydělat něco navíc, v Plzni si určitě vybereš. Mezi nejčastější brigády patří ty ve výrobě, kde firmy lákají na jednoduchou práci a stabilní výdělek. Populární jsou i brigády v logistice, ať už jde o vykládku a nakládku zboží nebo práci v skladu. Pro komunikativní typy se nabízí brigády v obchodě nebo v gastronomii, kde je možné uplatnit znalost cizích jazyků. Nezapomeňte sledovat webové portály s nabídkou práce a poptat se i přímo ve firmách, třeba narazíte na zajímavou nabídku.

Typy brigád v Plzni

Plzeň, město piva a Západočeské univerzity, nabízí studentům i nestudentům širokou škálu brigád. Mezi nejčastější patří ty ve výrobě, ať už v pivovaru Plzeňský Prazdroj nebo v některém z dalších průmyslových podniků. Práce ve výrobě je většinou fyzicky náročnější, ale nabízí stabilní výdělek a možnost práce na směny. Pro studenty s dobrou znalostí angličtiny se nabízí pozice v zákaznickém servisu, kde mohou využít své jazykové dovednosti. Oblíbené jsou i brigády v gastronomii, ať už jako číšník/servírka v restauraci nebo výpomoc v kuchyni. Tyto brigády jsou vhodné pro komunikativní lidi, kteří se nebojí práce v kolektivu. V neposlední řadě je v Plzni mnoho příležitostí pro manuálně zručné jedince, například v oblasti stavebnictví, kde je poptávka po pomocných dělnících. Ať už hledáte jakoukoli brigádu, v Plzni si určitě vyberete.

Pro koho jsou brigády vhodné?

Brigády jsou skvělou volbou pro studenty, kteří si chtějí přivydělat během studia nebo o prázdninách. Získat praxi a nové dovednosti můžou i absolventi, kterým brigáda pomůže nastartovat kariéru. Brigády ale nejsou jen pro mladé. Jsou vhodné i pro maminky na mateřské dovolené, seniory nebo kohokoliv, kdo hledá práci na částečný úvazek. Důležité je zvážit své časové možnosti, finanční očekávání a typ práce, který vám bude vyhovovat.

Jak hledat brigády v Plzni?

Plzeň, město piva a skvělých pracovních příležitostí, nabízí i spoustu brigád pro studenty, maminky na mateřské dovolené i pro ty, kteří si chtějí přivydělat. Kde ale hledat tu pravou brigádu právě pro vás? Začít můžete online na webových portálech jako Jobs.cz nebo Prace.cz, kde najdete nabídky práce i brigád filtrované podle lokality. Další možností jsou specializované weby zaměřené přímo na brigády, například Brigadnici.cz nebo DobrýBrigády.cz. Nepodceňujte ani sílu sociálních sítí. Skupiny na Facebooku jako "Brigády Plzeň" nebo "Práce Plzeň" sdružují nabídky od přímých zaměstnavatelů i agentur. Mnoho firem v Plzni, obzvláště v oblasti gastronomie a služeb, hledá brigádníky i skrze letáky a nábory přímo na provozovnách. Nebojte se zeptat v restauracích, obchodech a kavárnách ve vašem okolí. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, nezapomeňte si připravit stručné a výstižné CV a motivační dopis, kde zdůrazníte své silné stránky a zkušenosti relevantní pro danou brigádu.

Tipy pro hledání brigády

Hledáš brigádu a nevíš, kde začít? Žádný stres, máme pro tebe pár tipů! Pro začátek si ujasni, co tě baví a v čem se cítíš dobře. Chceš pracovat s lidmi, nebo raději v klidu kanceláře? Jaké máš časové možnosti? Až budeš mít jasno, vrhni se na průzkum. Mrkni na webové portály s nabídkami práce, jako jsou Jobs.cz, Prace.cz nebo Indeed. Zkus se zeptat i kamarádů a rodiny, třeba o něčem vědí. Neboj se oslovit firmy napřímo, i když zrovna nemají vypsanou žádnou pozici. S dobře napsaným životopisem a motivačním dopisem máš dveře otevřené. A nezapomeň na sociální sítě – LinkedIn je skvělým nástrojem pro navazování kontaktů a hledání pracovních příležitostí. Hodně štěstí!

Průměrné výdělky na brigádách

Brigády představují skvělou možnost, jak si studenti, maminky na mateřské dovolené nebo lidé hledající přivýdělek, mohou finančně přilepšit. Výše výdělku se liší v závislosti na typu práce, regionu a samozřejmě i na počtu odpracovaných hodin. Mezi nejčastější brigády patří pomocné práce ve skladech, administrativa, rozvoz jídla nebo kurýrní služby. V Praze a větších městech se hodinové sazby pohybují od 150 Kč výše, v menších městech a na vesnicích se mzda pohybuje okolo 120 Kč za hodinu. Atraktivnější brigády s požadavkem na specifické znalosti a dovednosti, jako je například tlumočení, výuka jazyků nebo grafické práce, mohou nabízet i mnohem vyšší hodinové sazby. Před nástupem na jakoukoliv brigádu je důležité se informovat o podmínkách a sjednat si s brigádní agenturou nebo zaměstnavatelem písemnou dohodu o provedení práce.

Nejčastější požadavky na brigádníky

Brigádníci jsou v mnoha odvětvích nepostradatelnou součástí pracovního trhu. Zaměstnavatelé od nich často očekávají specifické dovednosti a vlastnosti. Mezi nejčastější požadavky patří spolehlivost, zodpovědnost a ochota učit se novým věcem. Důležitá je i flexibilita, ať už se jedná o pracovní dobu nebo náplň práce. Manuální zručnost je vítaná v oborech jako je logistika nebo gastronomie, zatímco v administrativě se cení znalost práce na počítači a pečlivost. Komunikační dovednosti a příjemné vystupování jsou nezbytné pro brigády v oblasti služeb a obchodu. Zaměstnavatelé kladou důraz i na aktivní přístup a samostatnost.

Brigáda a studium v Plzni

Plzeň, město piva a historie, láká studenty i pracující. Díky dynamické ekonomice a univerzitnímu prostředí nabízí Plzeň skvělé příležitosti pro brigády v různých oborech. Studenti zde snadno najdou uplatnění v gastronomii, cestovním ruchu nebo administrativě. Mnoho firem nabízí studentům flexibilní brigády, které lze skloubit se studiem.

Studium v Plzni otevírá dveře k široké škále oborů. Západočeská univerzita v Plzni nabízí studium humanitních, technických i uměleckých oborů. Moderní zázemí a zkušení pedagogové zajišťují kvalitní vzdělání. Kromě univerzity sídlí v Plzni i další vysoké a vyšší odborné školy.

Plzeň je studentským městem s bohatým kulturním a společenským životem. Návštěvníky láká historické centrum s katedrálou sv. Bartoloměje a proslulým pivovarem Pilsner Urquell.

Publikováno: 04. 06. 2024

Kategorie: práce

Autor: Jiří Hájek

Tagy: brigády plzeň | nabídka brigád v plzni