Zásilkovna: Jak na to v práci a ušetřit čas i peníze?

Jak Poslat Balík Přes Zásilkovnu

Zabalený balík

Před odesláním vašeho balíku přes Zásilkovnu je nezbytné ho správně zabalit. Pečlivé zabalení chrání vaši zásilku před poškozením během přepravy a zajišťuje bezproblémové doručení příjemci. V první řadě vyberte krabici odpovídající velikosti a hmotnosti vašeho zboží. Krabice by měla být dostatečně pevná, aby odolala manipulaci, a zároveň dostatečně velká, aby se do ní vešly všechny předměty včetně výplňového materiálu.

Nezapomeňte na důkladné obalení všech předmětů uvnitř balíku. Použijte bublinkovou fólii, výplňové pytlíky, staré noviny nebo jiný vhodný materiál, který ochrání vaše zboží před nárazy a otřesy. Důležité je vyplnit i prázdné prostory v krabici, aby se obsah během přepravy nepohyboval. Po vložení všech věcí krabici pevně zalepte. Použijte kvalitní lepicí pásku a ujistěte se, že jsou všechny spoje a hrany krabice pevně uzavřeny.

Nakonec odstraňte všechny staré štítky a nálepky z krabice, aby nedošlo k záměně adresy. Na balík nalepte nový štítek s adresou příjemce a vaší adresou. Štítek umístěte na viditelné místo a ujistěte se, že jsou všechny údaje čitelné a správné. Správně zabalený balík je zárukou bezproblémového doručení vaší zásilky.

Vybraná Zásilkovna

Vybraná Zásilkovna hraje klíčovou roli v procesu posílání balíku. Představuje místo, kam fyzicky doručíte svůj balík, aby mohl být následně přepraven příjemci. Při výběru Zásilkovny máte několik možností. Můžete využít interaktivní mapu na webových stránkách Zásilkovny nebo v mobilní aplikaci. Mapa zobrazí všechny dostupné pobočky ve vašem okolí, včetně otevírací doby a adresy. Další možností je zadat konkrétní adresu, město nebo PSČ do vyhledávacího pole. Systém vám zobrazí nejbližší Zásilkovny. Při výběru pobočky berte v úvahu nejen vzdálenost od vašeho domova či práce, ale také otevírací dobu. Ujistěte se, že stihnete balík podat včas. Některé Zásilkovny fungují nonstop, jiné mají omezenou otevírací dobu. Po výběru Zásilkovny je důležité si tuto volbu potvrdit a následně balík na danou pobočku doručit.

Telefonní číslo

Pro bezproblémové doručení vašeho balíku je důležité uvést správné telefonní číslo příjemce. Zásilkovna ho používá pro informování o doručení zásilky, a to jak formou SMS zpráv, tak i telefonních hovorů v případě potřeby. Pokud příjemce preferuje vyzvednutí balíku z jiného výdejního místa, může si ho jednoduše přesměrovat právě pomocí svého telefonního čísla. Stačí zadat číslo na webových stránkách Zásilkovny a vybrat si nejbližší dostupné místo. V případě jakýchkoli komplikací, jako je například poškození zásilky, bude Zásilkovna kontaktovat příjemce na uvedeném telefonním čísle. Ujistěte se proto, že je telefonní číslo aktuální a funkční, abyste předešli zbytečným komplikacím a zpožděním v doručování.

Emailová adresa

Při odesílání balíku přes Zásilkovnu je emailová adresa klíčovým údajem, který budete potřebovat jak vy, tak i příjemce. Slouží k identifikaci a komunikaci během celého procesu přepravy. Při vytváření objednávky na webové stránce nebo v aplikaci Zásilkovny budete muset zadat vaši emailovou adresu, abyste obdrželi potvrzení o objednávce a další informace o zásilce. Stejně tak budete potřebovat zadat emailovou adresu příjemce, aby byl informován o tom, že mu byl odeslán balík a kde a kdy si ho může vyzvednout. Zásilkovna bude na zadané adresy zasílat informace o přepravě, jako je například potvrzení o podání, sledovací číslo zásilky, oznámení o doručení do vybraného výdejního místa a případně i další informace. Je proto důležité zadat platné a správné emailové adresy, abyste se vyhnuli komplikacím a zbytečným průtahům při doručování.

Vyplnění formuláře online

Pro odeslání balíku přes Zásilkovnu je nutné vyplnit online formulář. Ten naleznete na webových stránkách Zásilkovny. Formulář slouží k zadání všech důležitých informací o zásilce, jako jsou údaje o odesílateli a příjemci, adresa vybraného výdejního místa, rozměry a hmotnost balíku a způsob platby. Vyplnění formuláře je jednoduché a intuitivní. V prvním kroku zadáte údaje o sobě jako odesílateli. Poté vyplníte informace o příjemci, včetně jeho telefonního čísla a emailové adresy. Tyto údaje jsou důležité pro informování o pohybu zásilky. V dalším kroku si vyberete výdejní místo, kde si příjemce balík převezme. Zásilkovna disponuje širokou sítí výdejních míst po celé České republice. Následně zadáte rozměry a hmotnost balíku. Na základě těchto údajů se vypočítá cena za přepravu. V posledním kroku zvolíte způsob platby. Platit můžete online platební kartou nebo hotově při předání balíku na výdejním místě. Po vyplnění všech údajů formulář zkontrolujte a odešlete. Na email vám přijde potvrzení o přijetí zásilky a QR kód, který slouží k identifikaci balíku.

Zadání údajů o balíku

V této fázi budete muset zadat všechny důležité informace o vašem balíku. Nejdříve vyberte, zda posíláte balík na adresu nebo do výdejního místa Zásilkovny. Pokud volíte doručení na adresu, pečlivě vyplňte jméno a adresu příjemce. Pro doručení na výdejní místo stačí zadat telefonní číslo a email příjemce, který si pak sám zvolí nejbližší výdejní místo. Dále je potřeba specifikovat rozměry a hmotnost balíku. Zásilkovna nabízí několik velikostí, ze kterých si můžete vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašemu balíku. Buďte prosím co nejpřesnější, protože cena dopravy se odvíjí od zvolených rozměrů a hmotnosti. Nezapomeňte také uvést, zda si přejete balík pojistit a zvolit si způsob platby. Můžete platit online nebo až při převzetí balíku. Po zadání všech údajů si vše ještě jednou zkontrolujte a potvrďte objednávku.

Výběr Zásilkovny

Zásilkovna se stala fenoménem v oblasti doručování balíků a není divu. Nabízí širokou síť výdejních míst po celé České republice a i v zahraničí. To z ní dělá ideální volbu pro ty, kteří chtějí poslat balík rychle, levně a bez starostí. Výběr Zásilkovny jakožto dopravce je prvním krokem k úspěšnému odeslání vašeho balíku.

Při výběru Zásilkovny se ujistěte, že příjemce má ve své blízkosti výdejní místo, které mu vyhovuje. Zásilkovna má pobočky v obchodních centrech, na čerpacích stanicích, v trafikách a mnohých dalších místech. Díky tomu si příjemce může vybrat pobočku, která je mu nejblíže a kam si může balík vyzvednout v čase, který mu vyhovuje.

Nezapomeňte zkontrolovat rozměry a hmotnost vašeho balíku. Zásilkovna má jasně dané limity pro velikost a váhu zásilek, které je možné prostřednictvím jejich služby odeslat. Tyto informace naleznete na webových stránkách Zásilkovny. Dodržení těchto limitů je důležité pro bezproblémové odeslání a doručení vašeho balíku.

Zadání kontaktních údajů

V této fázi budete muset zadat kontaktní údaje jak pro sebe, tak pro příjemce balíku. Ujistěte se, že jste zadali správné telefonní číslo a emailovou adresu, jelikož na ně budou zasílány informace o pohybu zásilky a případné ověřovací kódy. Pro urychlení procesu je vhodné uvést i emailovou adresu příjemce, aby byl o zásilce co nejdříve informován. Nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou všechna zadaná data správná, abyste předešli komplikacím s doručením.

Platba online

Zásilkovna umožňuje platbu za odeslaný balík online, čímž vám ušetří čas i starosti na poště či na výdejním místě. Platbu lze provést jednoduše platební kartou (Visa, MasterCard, Maestro) nebo prostřednictvím online platební brány. Stačí si vybrat preferovanou možnost při zadávání objednávky na webu nebo v mobilní aplikaci Zásilkovny. Po úspěšném zadání všech údajů o zásilce a zvoleném způsobu platby budete přesměrováni na zabezpečenou platební bránu vaší banky, kde platbu potvrdíte. Po připsání platby na účet Zásilkovny bude vaše zásilka předána k doručení. Online platba je rychlá, bezpečná a pohodlná volba, která vám zjednoduší proces odesílání balíku.

Funkce Popis
Cena Závisí na velikosti a hmotnosti balíku, zvolte "Kalkulačka ceny" na webu Zásilkovny.
Velikost balíku Zásilkovna nabízí různé velikosti balíků, ověřte si maximální rozměry na jejich webu.
Hmotnost balíku Existuje maximální hmotnost balíku, kterou Zásilkovna akceptuje.
Odeslání a doručení Balík můžete odeslat a vyzvednout na výdejních místech Zásilkovny.
Sledování zásilky Zásilku můžete sledovat online pomocí sledovacího čísla.

Získání QR kódu

Než se vydáte na pobočku Zásilkovny, je potřeba si připravit QR kód. Ten slouží k identifikaci vašeho balíku a urychluje jeho odbavení. Bez něj by odeslání trvalo mnohem déle. Jak na to? Je to jednoduché! Stačí pár kliknutí na webu nebo v aplikaci Zásilkovny. Vyplníte údaje o odesílateli a příjemci, zvolíte výdejní místo a způsob platby. Systém vám následně vygeneruje QR kód, který si můžete stáhnout do telefonu, zobrazit na displeji nebo vytisknout. S tímto kódem pak stačí zajít na jakoukoliv pobočku Zásilkovny, kde vám obsluha balík převezme a nalepí na něj štítek s adresou. A je to!

Doručení na Zásilkovnu

Zvolíte-li doručení na Zásilkovnu, váš balíček poputuje na jedno z více než 1700 výdejních míst po celé České republice. Stačí zadat adresu nebo název pobočky Zásilkovny při vytváření objednávky a následně balíček doručit na vybrané místo. Jakmile bude zásilka připravena k vyzvednutí, obdržíte e-mail a SMS s heslem. Vyzvednutí je pak otázkou chvilky - stačí nahlásit kód na pobočce a prokázat se občanským průkazem. Výdejní místa Zásilkovny mívají často prodlouženou otevírací dobu, a to i o víkendech, takže si balíček můžete vyzvednout, kdy vám to nejvíce vyhovuje. Navíc si můžete zvolit doručení na Zásilkovnu i v případě, že posíláte balíček na Slovensko.

Předání balíku obsluze

S nápisem „Připraveno k odeslání“ na štítku a zabaleným zbožím se vydejte na pobočku Zásilkovny. Vybrat si můžete z více než 7 000 výdejních míst po celé České republice. Pro urychlení odbavení na pobočce využijte samoobslužný kiosek. Na něm jednoduše naskenujte kód z vašeho telefonu nebo z vytištěného štítku. Kiosek vám následně vytiskne potvrzovací štítek, který nalepíte na balík. Balík s nalepeným štítkem poté stačí umístit do příslušné schránky podle instrukcí na kiosku. Pokud si nejste jistí, jak na to, neváhejte požádat obsluhu o pomoc. Obsluha vám ráda se vším poradí a pomůže s odesláním vašeho balíku. Nezapomeňte si uschovat potvrzení o podání zásilky, které vám vydá kiosek nebo obsluha. Na něm najdete sledovací číslo zásilky, díky kterému můžete sledovat její cestu k příjemci.